Cosplay Yarışması

Başvuru Tarihleri

Tekfest Ankara içerisinde yer alan Cosplay Yarışması’na başvurular 1 Şubat 2019’da başlar ve 14 Nisan 2019 saat 23:59’da sona erer. Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru tarihleri, Organizatör tarafından değiştirilebilir.

Tekfest Ankara – Cosplay Yarışması

Katılım Koşulları
Yarışmaya katılım koşullarını kabul eden katılımcılar aşağıdaki kurallar uymak zorundadır.

· Her katılımcının performans süresi 2 dakikadır.

· 3-5 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşecek olan TEKFEST ANKARA Oyun Turnuvaları’na sadece 16 (onaltı) yaşını doldurmuş kişiler katılabilir. Katılım koşullarını kabul etmiş kişiler 16 (onaltı) yaşını doldurduklarını taahhüt etmiş olurlar. 18 yaşın altındakiler ebeveyn imzalı izniyle katılabilir.

· Grup Cosplay için maksimum sahne süresi 4 dakikadır.

· Grup Cosplay yarışmasında yarışmacı sayısında bir sınır olmamakla beraber belirlenen ödül kişi sayısına göre değişmeyecektir.

· Grup Cosplay yarışmacıları kendi içlerinden bir temsilci seçerek tüm başvuru süreçlerini başvurmaları gerekmektedir.

· Cosplay Yarışması ön eleme başlangıç saati 03 Mayıs 2019 Cuma saat 14:00, final başlangıç saati ise 05 Mayıs 2019 Pazar saat 11:00’dir. MCI Fuarcılık bu başlangıç tarih ve saatlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Bir değişiklik olduğu takdirde katılımcılar, başvuru sırasında verdikleri e-posta adresleri aracılığı ile bilgilendirileceklerdir.

· Katılımcılar performanslarını sergilemek için jüri tarafından bir ön elemeden geçirilecek, sadece ön elemeyi geçebilen yarışmacılar sahnede performanslarını sergileyebileceklerdir.

· Performans için kullanılacak tüm kıyafet, eşya ve materyaller bu yarışmaya özel olarak hazırlanmalıdır.

· Katılımcılar TEKFEST ANKARA boyunca fotoğraflarının çekilmesini ve diğer görsel cihazlarla kayıt altına alınmayı kabul ederler. Bu fotoğrafları ve kayıtları bedelsiz, karşılıksız ve süresiz kullanma hakkı MCI FUARCILIK’a aittir.

· Yarışmaya başvuru sırasında katılımcının sunduğu fotoğrafların bedelsiz, karşılıksız ve süresiz kullanım hakkı MCI FUARCILIK’a aittir.

· Final Performansı için sahnede kullanılmak istenen müzik ve video/sunum dosyaları, katılımcı tarafından 03 Mayıs 2019 Cuma günü gerçekleştirilecek ön eleme öncesinde Organizatör’e teslim edilmek durumundadır.

· Katılımcılar performansları için sahnenin şeklini ve ışıklarını değiştiremezler.

· Aşağıda belirtilen maddeler kesinlikle yasaktır.

– Her türlü delici, kesici, patlayıcı, yanıcı ve diğer tehlikeli silahların kullanılması

– Uygunsuz derecede müstehcenlik (Göğüs, kalça ve kasık bölgesi yeterli düzeyde kapatılmalıdır)

– Performans sırasında canlı veya ölü hayvan kullanımı

– İzleyicilere yabancı madde atılması

– Sahneyi kirletecek veya zarar verebilecek eylemlerde bulunulması

Kazananların Belirlenmesi

· Ankara Tekfest içerisinde yer alacak Cosplay Yarışması’nda katılımcıları değerlendirecek jüri üyeleri Organizatör tarafından belirlenecektir. Organizatör tarafından yetkilendirilmiş bu jüri üyeleri, her bir performansı değerlendirerek yarışmanın birincisini, ikincisini ve üçüncüsünü belirleyeceklerdir.

· Katılımcıların jüri seçimine veya kararlarına itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Ödüller

· Turnuvalar da ödül almaya hak kazanmış katılımcının 18 (onsekiz) yaşından küçük olması halinde, ödül katılımcının yasal temsilcisine teslim edilecektir. 18 (onseksiz) yaş altında ödül kazanıp yasal temsilcisi yanında olmayan katılımcıya ödülü teslim edilmez.

· Tekfest Ankara Cosplay Yarışması’nın büyük ödülleri çok yakında sitemizden duyurulacaktır.

NOT : 16 yaşından küçükler yarışmaya katılamazlar.

3-5 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşecek olan TEKFEST ANKARA Oyun Turnuvaları’na burada düzenlenen tüm koşullara uyacağımı kabul ve taahhüt ediyorum ve yukarıda verilen bilgilerimin iletişim ve reklam amacı ile Organizatör’ün iştirakleri ile paylaşımına izin veriyorum. Bilgi kullanımı kapsamındaki onayımı geri çekmek için MCI Fuar’ın [email protected] adresine söz konusu irademi belirten yazılı bir iletiyi göndermem gerektiğini anlıyorum ve kabul ediyorum.

Katılım Koşullarını ve Kurallarını okudum kabul ediyorum

Başvuru Formu

Formu doldurarak başvuru talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.

“Alan girişi için bilet alınması zorunludur, başvurular için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yoktur”